W niniejszym blogu przedstawię parametry efektywnego zespołu, jakie czytelni może znaleźć w czasopismach branżowych. Będzie to wprowadzajaca jedynie część tekstu, gdyż cech wyznaczono wyjątkowo wiele. Szczegółowo o tych zagadnieniach czytelnik może zobaczyć na tym portalu: Baza Wiedzy – Eventy Team Building
Dalej wymieniam i opisuję wybrane cechy sprawnego zbioru pracowników.
Grupa zwyczajów pracowniczych
Jest możliwe, aby ją wyczuć po kilkudziesięciu godzinach przebywania w firmie, bywa zawsze niezapisana w żadnym dokumencie, swobodna i odprężona. Gdy jest konstruktywna i dopasowana do grupy nie wyczuwa się wyraźnych nieporozumień. Ludzie w niej funkcjonujący są lojalni wobec pracodawcy oraz myślący o wspólnym celu. Nie ma objawów izolacji od grupy.
Skluteczny przepływ informacji
Dużo rozmów między pracownikami, w których są angażowani prawie wszyscy. Bywają to dyskusje w zakresie współdziałania działu pracowniczego. Kiedy konwersacja zmienia się w chaos, menedżer szybko nakierowuje ją na zadany obszar tematyczny.
Dążenia zespołu
Członkowie zespołu doskonale rozumieją oraz chcą wykonać projekty i realizuja zamierzenia grupy. W odpowiednim momencie proponuje się niezobowiązującą rozmowę dotyczącą zamierzeniach i efektach pracy, co sprawia, iż ludzie mogą się połączyć w dążeniach z działem w firmie.
Komunikacja
Współpracownicy w zespole szanują siebie nawzajem! Konwersacja nie przypomina przechodzenia z tematu na temat. Dobry pomysł zostaje doceniony. Ludzie nie mają obaw narazić na śmieszność oraz opisać twórczą konepcję, nawet gdy bywa ona zupełnie ekstremalna.
Szukanie rozwiązań
Zespół całkiem sprawnie diagnozuje różnice zdań. Z uwagą diagnozuje się racje oraz szef działu chce wymyslić rozwiązanie. Ci, którzy się nie zgadzają, nie próbują zdominować grupy czy wzniecać złe uczucia. Gdy nie zgadzają się, to zwyczajnie wyrażają własne opinie.
Na tą chwilę to tyle menedżerskich inspiracji.
Autor: Tomasz Piskorz
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC TROCHĘ NIEZNANYCH ANALIZ ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
– Najpopularniejsza forma ćwiczeń : zadania survivalowe i szkoła przetrwania
– Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po spotkaniu zabawy – opinie uczestników: zadania survivalowe i szkoła przetrwania
– Przeciętna liczebność grupy zajęciowej: dwadzieścia uczestników.
– Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na konferencję: piątek.
– Najczęściej preferowana lokalizacja: Trójmiasto
ŹRÓDŁO: Training Projects
Projektujemy plenerowe szkolenia team building i długo niezapomniane wyjazdy integracyjne dla pracowników.
Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i interaktywne szkolenia team building są rekomendowane przez setki instytucji z całego kraju.