Polityka organizacyjna a współdziałanie w grupie

Często słyszę zapytanie: w jakim stopniu organizacje różnią się inną kulturą korporacyjną? Czasami kontrasty są dość duże. Pracownik często zastanawia się: w obecnej firmie pracuje mi się całkiem nieźle, a w poprzedniej było gorzej. Co jest czynnikiem decydującym?
W niniejszym artykule zamieszczam krótki rys funkcjonowania różnych przedsiębiorstw. Znajdź 7 cech polityki organizacyjnej, które w tych firmach są inne. Wymień je w notatniku oraz opisz w punktach, jakie dostrzegasz podobieństwa. Dodatkową instrukcję przeczytasz na stronie tej firmy:
 Kompendium – Wyjazdy Integracyjne
Firma Zetron sprowadza z Chin wieże z mp3 dla typowych melomanów. Rynek okazuje się, że to niemal cały rynek Unii Europejskiej. Menedżerowie średniego stopnia kierownictwa odpowiedzialni są za niektóre towary. Top management nie chce wreszcie od niższych rangą menedżerów kalkulowania w decyzjach jakiegoś ryzyka. Wszystkie działania muszą być szczegółowo pozostawione w systemie infromatycznym, wyjątkowe rezultaty są nagradzane przez zarząd na zebraniach. Działania zakończone niezbyt koszystnie również są na forum przedstawiane. Zgodnie z tym, co wiem, nie został wdrożony jakikolwiek sposób skłaniający pracowników do podejmowania innowacyjnych zadań.
Firma Armach SA funkcjonuje w segmencie żywności i jest numerem jeden w produkowaniu mleka, masmiksów i twarogów. Top management zaplanowało obecnie dość złożoną politykę działania na następne dziesięć lat, ma ona przekonać menedżerów wyższego poziomu zarządzania do podejmowania niepewności i stałych usprawnień ich wydziałów. Ci, którzy przedstawią nowe idee lub innowacyjne metody działania, mają być awansowani. Projekt zakończony negatywnie, wtedy gdy nie przynosi bardzo dotkliwej szkody instytucji, jest traktowany jako „lekcja na przyszłość”.
Widać wyraźnie, że opisane 2 firmy mają różne polityki korporacyjne. W przyszłości w artykule przedstawię, w jaki sposób polityka korporacyjna wywiera wpływ na współdziałanie w grupie.
Na tą chwilę to tyle haerowych myśli.
Opracowanie: Krzysztof Kowal
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC KILKA CIEKAWYCH ANALIZ ODNOŚNIE WYJAZDÓW INCENTIVE Z MINIONEGO OKRESU:
– Ciesząca się największym wzięciem forma zajęć : scenariusze muzyczne
– Najwyżej wycenione w ankietach po spotkaniu zabawy – oceny grup: spotkania i aktywności wyprawowe ze znanym podróżnikiem
– Typowa wielkość grupy zajęciowej: trzydzieści osób.
– Preferowane dni tygodnia na gry: początek tygodnia.
– Najchetniej preferowana destynacja: Zakopane

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od pięciu lat funkcjonujemy w branży spotkań dla pracowników pod marką Training Projects.
Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i rozwojowe szkolenia team building są cenione przez wiele firm z wszystkich branż.

Comments are closed.