Reguły funkcjonowania w zespole

Kursy i studia podyplomowe z tematu „budowanie zespołu” w mojej ocenie są naprawdę ważne dla prowadzonych działań organizacji. Prywatne czy państwowe organizacje biznesowe, mały wydział i prywatne organizacje non-profit działają na podstawie pracy swoich pracowników – jako efektywnych drużyn, a nie jednoosobowych indywidualistów. To wydaje się dość jasne, ponieważ wyłącznie ludzie stanowią rzeczywistą aktywność przedsiębiorstwa.
W niniejszym portalu od kilku miesięcy prezentuję zalety współpracy w zespole. W poprzednim miesiącu organizowałem projekt w ramach szkoleń z tematu funkcjonowania i rozwijania grupy pracowniczej. Osoby uczestniczące w badaniach na temat sesji szkoleniowych i kursów omawiali problemy, które znają ze swojej działalności w firmach. Na podstawie ich relacji postanowiłem zapisać oryginalne dobre praktyki pracy w dziale pracowniczym – idee opowiedziane przez samych uczestników. Podobne dobrych praktyk czytelnik może odszukać również na tym portalu:
  Dobre Szkolenia
Poniżej prezentuję dobrych praktyk funkcjonowania w zespole. Napisałem je jako case study rzeczywistych zjawisk zachodzących w przedsiębiorstwie.
1. Wprowadź regularne zebrania działu pracowniczego
Ania jest dyrektorem wydziału zarządzania projektami. Pracuje z wybitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. Ażeby pracownicy dali radę razem współdziałać, kierowniczka wprowadziła cotygodniowe narady. Zebrania odbywają się najczęściej w poniedziałek o godzinie 8.00 i zabierają pracownikom 2 godziny. Po spotkaniu kierowniczka spisuje rezultaty spotkania i cele dla wszystkich zatrudnionych.
2. Poznaj swoich kolegów z pracy
Adam pracuje w departamencie logistyki. Na co dzień współpracuje z pozostałymi pracownikami działu, mimo że oni są zatrudnieni w pozostałych województwach. Ażeby pracownicy w tej organizacji lepiej ze sobą współdziałali, co jakiś czas ta instytucja wysyła ich na 8 godzin na integracyjne spotkania w trzygwiazdkowym pensjonacie.
3. Bazy kompetencji w zespole
Beata została niedawno dyrektorem małej firmy z branży handlowej. Organizacja ma 4 współpracowników. Właścicielka kupiła dla celów gromadzenia wiedzy system informatyczny do tworzenia bazy doświadczeń na temat funkcjonowania w organizacji. I tak właśnie osoby zatrudnione w firmie mogą pracować razem i dowiedzą się, jakie działania są w organizacji.
Tyle menedżerskich przemyśleń.
Opracowanie: Grzegorz Piskorz
I JESZCZE JAK ZWYKLE ODROBINA NIEZNANYCH STATYSTYK ODNOŚNIE INTEGRACJI Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
– Najczęściej kupowana forma ćwiczeń : gry miejsce
– Najwyżej wycenione w ankietach po spotkaniu gry – komentarze uczestników: gry topograficzno – poszukiwawcze
– Średnia liczebność zespołu uczestniczącego w grze: siedemdziesiąt uczestników.
– Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na wyjazd: piątek.
– Najchetniej oczekiwania destynacja: Kraków

ŹRÓDŁO: Training Projects
Działamy jako drużyna animatorów zajęć z praktyką biznesową ale również uprawnieniami związanymi z survivalem, co daje nam szansę na prowadzenie projektów w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. Pracujący dla nas trenerzy to jednocześnie autorzy artykułów w prasie branżowej i inspirujące osobowości.
Wiemy, że udane szkolenie lub wyjazd to także komfortowy obiekt szkoleniowy. W wyselekcjonowanej bazie posiadamy wiele klimatycznych destynacji z całego kraju. Rekomendujemy sprawdzone eventy integracyjne oraz  team building.Najchętniej prowadzimy zajęcia na terenie Jury, w centralnej części kraju a także na Kaszubach. Rekomendujemy  destynacje na łonie natury . Gdy jest ciepło działamy na dworze, a jeżeli jest deszcz lub zimno – w salach konferencyjnych.

Comments are closed.