Wesprzyj swój rozwój zawodowy – kilka obserwacji doradcy zawodowego

Namówiliśmy naszego eksperta z uznanego i znanego vortalu pracy i kariery szukampracy.pl do stworzenia listy najważniejszych porad dot. budowania własnego image u rekruterów i headhunterów. Tu poznasz opinie naszego gościa.
Jednym z najważniejszych elementów skutecznego zabiegania o stanowisko jest niewątpliwie właściwe przedstawienie się. Rozmawiamy tu nie tylko o rozmowie wstępnej, ale o czasie nieco wcześniejszym. Aby przecież doszło do rozmowy wstępnej, wymagane dokumenty związane z rekrutacją muszą znaleźć się w dyspozycji przedsiębiorcy. Stąd nadzwyczaj ważny jest fakt, aby nasze curriculum vitae, jak też nasz list motywacyjny korespondowały z obecnymi normami. Dodatkowo niewątpliwie należy przypuszczalnego pracodawcę czymś szczególnym zafrapować, a nawet także zaskoczyć. W pierwszej kolejności trzeba natomiast zwrócić uwagę na to, żeby podanie o pracę i CV miały właściwą formę. Ma to swoją wagę w nawiązaniu do tego pierwszego, gdyż możemy zaobserwować, iż wiele aplikujących ma pewien kłopot ze wskazanym dokumentem. Problemy można znaleźć zarówno w nieodpowiednio sformułowanej treści, jak też w niewłaściwym formacie dokumentu. Warto zatem tutaj podkreślić, iż właściwie utworzony list tego typu składa się z ośmiu podstawowych elementów, których nie powinno zabraknąć. Wyróżnimy więc:

  • personalia,
  • miejscowość i data,
  • odbiorca,
  • zwrot grzecznościowy,
  • wstęp,
  • rozwinięcie,
  • podsumowanie,
  • pożegnalny zwrot kurtuazyjny.

    Z pierwszą połową większego kłopotu zasadniczo nie ma, jednak trzeba uszczegółowić, jakie dane powinny być uwzględnione w introdukcji, części właściwej i w podsumowaniu. We wprowadzeniu zwykle dodaje się takie niezbędniki, jak krótkie przedstawienie osoby, źródło, z którego dowiedzieliśmy się o konkretnym miejscu pracy oraz informacja odnośnie do tego, na jakie stanowisko pracy chcemy się dostać. Dalszy ciąg pisma to pole przeznaczone na uargumentowanie własnych starań o pracę. Należy zatem napisać o tym, dlaczego właśnie nas spółka powinna przyjąć na wybrane stanowisko, a nie kogoś innego. Mamy zatem miejsce na wyróżnienie się nabytymi zdolnościami. No i podsumowanie. W tym obszarze trzeba opisać swoją chęć podjęcia danej funkcji, wyrazić chęć odbycia wizyty w siedzibie przedsiębiorstwa na rozmowie wstępnej. List motywacyjny ma być sformułowany spójnie i rzeczowo.

    Autor: www.szukampracy.pl

  • Comments are closed.